آموزش استفاده از کیپول

آموزش استفاده از "کیپول" : کیف پول فارسی رمزارزهای دیجیتال

برای استفاده از رمزارزهای رایج مانند بیتکوین، شما نیازمند یک نرم‌افزار کیف پول می‌باشید. هر کیف پول وظیفه نگهداری از کلید خصوصی، نمایش موجودی، ارسال و دریافت رمزارز را به عهده دارد.

کیپول یک نرم‌افزار کیف پول رمز ارز فارسی است که تعداد زیادی از رمزرارزها، ماننده بیتکوین، لایتکوین، جیبیتال و … را پشتیبانی می‌نماید.

کیپول دارای دو نسخه مختلف است: 

1)نسخه اختصاصی سیستم عامل اندروید (دانلود)

2)نسخه تحت وب قابل استفاده در همه سیستم عامل ها با استفاده از مرورگر (نمایش نسخه تحت وب)

در تصویر زیر نمای کلی از نسخه اندروید کیف‌پول کیپول نمایش داده شده است:

قدم اول برای استفاده از کیپول، دانلود و نصب آن روی دستگاه اندرویدی می‌باشد. جهت دانلود مستقیم کیپول می‌توان از لینک زیر استفاده کرد:

http://jibital.ir/keepool.apk

همچنین کیپول را می‌توانید از مارکت کافه بازار دریافت نمایید.

پس از نصب کیپول صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد.

در این صفحه همانطور که در شکل مشاهده می‌شود، با لمس دکمه ساخت کیف پول جدید، به مرحله بعد می‌رویم.

در مرحله بعد یک متن بازیابی تصادفی به کاربر نمایش داده می‌شود، این واژه بازیابی حکم کلید خصوصی را برای کاربر داشته و کاربر می بایست این متن را روی کاغذ یادداشت کرده و در مکان محفوظی نگهداری کند. توجه داشته باشید که هر فردی که این متن را در اختیار داشته باشد می‌تواند محتویات کیف پول شما را خرج نماید.

کلید خصوصی کیف پول، یک رشته متنی تصادفی و اختصاصی است که کاربر باید در حفظ آن کوشا بوده و امکان خرج کردن موجودی کیف پول فقط با در اختیار داشتن این کلید خصوصی امکان پذیر است.

پس از یادداشت روی کاغذ، مطابق شکل زیر از متن کپی گرفته و به مرحله بعد می رویم:

در مرحله بعدی، مطابق شکل زیر، متن کپی شده را در کادر مربوطه جای‌گذاری کرده و دکمه بعدی را فشار می‌دهیم.

نهایتا پس از عبور از این مرحله، نرم‌افزار از شما می‌خواهد یک گذرواژه برای کیف پول خود انتخاب کنید. این گذرواژه صرفا مختص به این دستگاه بوده و در صورت حذف احتمالی کیپول از دستگاه شما، از بین می رود و برای استفاده از دارایی خود روی دستگاه های دیگر، صرفا نیاز به واژه بازیابی خود دارید و این گذرواژه روی دستگاههای دیگر کاربردی ندارد.

این مرحله در شکل زیر نمایش داده شده است:

پس از عبور از این مرحله، شما لیست انواع مختلف رمزارز قابل پشتیبانی در کیپول را ملاحظه می‌نمایید. با لمس هر رمزارز از لیست، آن رمزارز به کیف پول شما اضافه خواهد شد.

پس از انتخاب رمزارزهای مورد نظر خود، دکمه پایان را مطابق شکل زیر فشار دهید.

نهایتا کیپول عملیات ایجاد کیف پول شما را انجام داده و شما موجودی کلی و موجودی هر کدام از رمزارزهای خود را مشاهده خواهید کرد.

برای ارسال یا دریافت هر کدام از رمزارزهای کیف پول خود می توانید با لمس هر کدام از آنها از لیست اولیه، وارد کیف پول آن رمزارز شده و شروع به ارسال و دریافت رمزارز نمایید.

 

Leave a Reply

Close Menu